Glamour a Boudoir focení: 10+1 tipů pro ženy, jak se připravit na tento styl focení a dočkat se co nejlepšího výsledku

Glamour a Boudoir focení láká mnoho žen, ale často je od pořízení těchto snímků odradí jejich vlastní (ne)sebevědomí. Přitom krásné Glamour nebo Boudoir fotografie může vlastnit každá. Stačí jen vědět, jak na to. 

Co je to Glamour focení? 

Glamour znamená v angličtině půvab, přitažlivost nebo osobní kouzlo. To je přesně to, co se snaží glamour fotografie zachytit a věřte, že osobním kouzlem oplývá každá žena a lze ho tak hledáčkem fotoaparátu zachytit v každém případě. 

Dalo by se také říct, že glamour focení je takovým nadřazeným a hodně rozmanitým pojmem ve světě fotografie, pořídit glamour fotky lze v interiéru i exteriéru. Často ho laici zaměňují i s jinými pojmy, jako je třeba Boudoir nebo erotickými fotografiemi či akty. 

Co je to Boudoir focení?

Boudoir fotografie se snaží zachytit především krásu ženského těla a jeho křivky. Cílem je, aby fotografie působily intimně a svůdně, mohou být ale také velmi jemné a decentní.

Často jsou takové fotografie pořizovány v sexy erotickém spodním prádle, podpatcích, ale také v prostěradle nebo poloprůhledné zácloně. 

Typické pro Boudoir fotografie je také to, že jsou pořizovány v interiéru, nejčastěji v ateliéru na posteli nebo designové lenošce. Pro fotografa je v takovém případě nejdůležitější, aby výsledek byl co nejvíce sexy, smyslný a zároveň nepůsobil lacině. 

Pozor! Nezaměňujte Boudoir a Glamour za erotické fotografie a akty. Ty tvoří velmi specifickou skupinu focení a od glamour a boudoir se liší hlavně tím, že odhalují i ženské (popř. mužské) intimní partie. 

Proč si nechat pořídit takové fotografie?

Photo by Ryan Moreno on Unsplash

Toužíte po Boudoir nebo Glamour fotografiích, ale stále hledáte důvody, proč se nechat takto nafotit? Nebo naopak vůbec nechápete, proč se takto nechávají jiné ženy fotit? Dobrých důvodů, proč si nechat udělat smyslné ženské fotografie, existuje hned několik. 

Smyslné fotografie dodávají ženám sebevědomí 

Skutečně je to tak, že boudoir a glamour fotografie jsou vhodné pro všechny ženy – malé, vysoké, hubené i ty s pár kilogramy navíc, mladé i zralé ženy. Zkušený a šikovný fotograf či fotografka dokážou podtrhnout krásu každé z vás. 

Věděli jste, že mnohé ženy jsou pro muže atraktivní právě díky zdravému sebevědomí, které z nich vyzařuje? Snažte se ho dosáhnout i vy. Možná, že se vzrůstajícím sebevědomím se odhodláte i ke splněním dalších mužových fantazií. Víte například, jak se připravit na domácí striptýz? 

Věřte, že fotograf ví, jak vás vyfotit, aby výsledek stál za to. Až uvidíte své fotografie, pravděpodobně vám mohou pomoci zvednout vaše sebevědomí. Nafotit tak smyslné, decentní a ženské fotografie může být dobrý způsob, jak udělat něco pro sebe a své zdravé sebevědomí. 

Budete se cítit báječně 

I když se zpočátku může dostavit ostych a nervozita, nakonec by pro vás mělo být Boudoir nebo Glamour focení příjemným zážitkem na celý život. Kromě toho, že jistě vznikne nádherná památka na toto focení, vy se v průběhu fotografování budete skutečně cítit smyslně, jedinečně a žensky. 

Právě to jsou pocity, které by měla zažívat každá žena, protože všechny ženy jsou ve skutečnosti krásné, u některých však dá práci přimět je vidět se takové. 

Fotografie jsou skvělým dárkem pro partnera 

Blíží se vaše výročí a vy přemýšlíte, jakým dárkem letos partnera překvapit? Nebo jen chcete zpestřit svůj partnerský život? Věřte, že takové fotografie potěší každého muže. Vidět totiž v plné kráse ženu, kterou miluje, je něco opravdu jedinečného. Navíc pokud by od vás takový dárek zpestřující váš vztah nečekal, bude moment překvapení o to mocnější. 

Jedinečná předehra

Takové smyslné portfolio může sloužit i jako jedinečná předehra. Navnadit partnera můžete třeba tak, že mu foto pošlete do práce. Uvidíte, že nedočkavost, až vás uvidí, ho nenechá ani chvilku v klidu.

TIP: Víte jak si dopřát nezapomenutelnou noc s přítelem? 

Jak se připravit na Glamour a Boudoir focení? 

Photo by Mickael Gresset on Unsplash

Zvažujete, že si necháte pořídit fotografie oslavující vaši krásu a ženskost? Hodně práce samozřejmě odvede fotograf, ale i vy se můžete na focení ve stylu Glamour a Boudoir připravit. Zvyšuje se tak šance, že s výsledkem budete nadmíru spokojené. 

Podívejte se společně s námi na 10+1 tipů, jak se na Glamour nebo Boudoir focení připravit. 

1. Hledejte inspiraci na lokace pro Glamour focení

I když mají fotografky a fotografové často tipy na vhodné lokace pro Glamour focení v exteriéru, pokud toužíte přesně po takových fotografiích z přírody, neuškodí hledat inspiraci. 

Záleží jen na vás, jaká místa se vám líbí. Někoho až magicky přitahují hrady a rozpadlé zříceniny, jiným se líbí fotografie z lesa, louky nebo polních cest. Jiné ženy naopak milují své mokré vlasy, a tak je pro ně skvělou volbou pořídit Glamour fotografie z jezera, rybníka nebo od řeky či vodopádu. 

Fantazii se meze nekladou a i vy můžete jistě přijít s tipy na lokace a konkrétní ukázkou fotografií, které mohou posloužit jako inspirace pro vaše snímky. Vždy je dobré mít alespoň nějakou představu toho, co od fotografií očekáváte a sdílet ji s fotografem či fotografkou.

2. Zaměřte se na výběr fotografky či fotografa 

To, jak budou vaše fotografie vypadat se hodně odvíjí od zkušeností a talentu konkrétního fotografa či fotografky, kterým práci svěříte do rukou. Jak ale vybrat dobrého fotografa pro tento styl focení?

Je rozdíl, pokud fotografie pořídí vaše nezkušená kamarádka, fotograf, který se specializuje primárně například na fotografování rodin a přírodních scenérií nebo někdo, kdo se fotografiím ve stylu Boudoir a Glamour pravidelně věnuje. 

Vždy se tedy podívejte na portfolio a styl focení konkrétního fotografa, který se vám pro společné focení nejvíce zamlouvá. Důležité je najít také někoho, kdo vám sedne po lidské stránce. Fotograf pracující s ženským tělem by měl: 

  • být citlivý a diskrétní 
  • umět zachytit krásu každé ženy
  • respektovat hranice, které každá modelka stanoví a nenutit ji do něčeho, co sama nechce 
  • umět pracovat se světlem, rekvizitami, pózami 
  • být odborníkem na další práci v rámci úpravy fotografií a retušování 

TIP: Věnujete se fotografování a chcete posunout své fotografie na další úroveň? Vyzkoušejte online kurz focení pro pokročilé.

Důležitá je i vzájemná komunikace modelky a fotografa či fotografky, protože se během celého procesu fotografování musíte cítit dobře. Je dobré proto vytvořit pohodovou atmosféru. Rozmyslete také, zda se vám osobně bude lépe pracovat s ženou nebo mužem, i taková drobnost totiž nakonec může hrát roli v tom, jak dobře se dokážete uvolnit. 

3. Nebuďte zbytečně nervózní 

Photo by dusan jovic on Unsplash

Nejčastějším zabijákem smyslných ženských fotografií je nervozita. Samozřejmě je pochopitelné, že jste trochu nervózní před samotným focením a máte strach z neznámého. Jakmile však dojde na focení, měla by jít nervozita stranou. 

Fotografování ve stylu Boudoir nebo Glamour je třeba si především pořádně užít. Ve většině případů panuje v ateliéru i venku při fotografování příjemná a přátelská atmosféra a obě strany si užijí nakonec spousty zábavy. 

4. Dorazte s kamarádkou a užijte si spoustu zábavy

Máte pocit, že se nedokáže v přítomnosti cizího fotografa či fotografky dostatečně uvolnit? Vezměte s sebou kamarádku. I ona se může nechat nafotit a ve dvou si zábavu už určitě užijete. 

Navíc se můžete vzájemně podpořit, pomoci si s výběrem oblečení a pochválit se za dobře odvedenou práci. Dílčím cílem focení by mělo být doopravdy si užít každý okamžik. 

5. Nechte si poradit fotografem 

Zkušený fotograf by měl v každém případě respektovat vámi nastavené hranice. Jsou například pózy, které dělat nechcete nebo části těla, které ukázat nechcete. Na druhou stranu doporučujeme nechat si poradit. 

Důvěřujte fotografovi. Pokud to není jeho první focení, moc dobře ví, co ženám sluší a které pózy vypadají dobře. Může vám poradit i s výběrem vhodných doplňků – svůdné krajky, sexy saténový župan, apod. Jestliže pro vás tedy není fotografova rada příliš nekomfortní, zkuste se jí řídit. Výsledek vás může mile překvapit. 

6. Využijte sílu pózy 

Póza má při Glamour a Boudoir velkou moc. Dokáže totiž leccos schovat nebo naopak vytáhnout vaše přednosti. Do mnoha póz vás jistě dokáže nastavit fotograf, na druhou stranu i v tomto případě je dobré inspirovat se a některé pózy si vyzkoušet nanečisto před zrcadlem. Věděli jste, že svůdné výrazy se dají nacvičit? 

Pokud se například snažíte schovat bříško, upřednostněte pózy zezadu, s obličejem otočeným k fotoaparátu, pózy v leže na břiše nebo v sedě z boku, zahalená například v prostěradle nebo zachumlaná v plédu. 

Vyzkoušet můžete také pózy v elegantních dámských košilích, rozepnutých, polorozepnutých, s rozevlátými vlasy přes obličej. Vsedě na židli, zezadu u otevřeného okna. Takové fotografie vypadají skutečně velmi dobře. Hledejte trochu inspirace i na internetu. 

7. Dopřejte si služby profesionální vizážistky 

Věřte nebo ne, ale makeup hraje při Boudoir (i Glamour) focení velkou roli. Navíc není makeup jako makeup a v tomto případě by se nemělo jednat o každodenní líčení, které nosíte do práce. 

Nebojte se svěřit do rukou profesionální vizážistky. U některých fotografek a fotografů máte také možnost využít jejich osvědčených vizážistů. Ti vám kromě makeupu mohou pomoci také s perfektním účesem. Důležité je, aby měl vizážista zkušenosti s fotomakeupem, který bude v záři reflektorů vypadat dobře. 

Pokud se i přes naše doporučení rozhodnete namalovat se sama, nezapomeňte se přiučit něco o tom, jak makeup vypadá na fotografiích. Nezapomeňte na bázi pod oční stíny, kvalitní pudr a také na fixaci celkového makeupu. 

Jestliže se v den vašeho focení objeví akné nebo pupínek uprostřed čela, nezoufejte a hlavně – pupínky nemačkejte. Jeden, byť velký pupínek, se dá snadno zamaskovat pomocí kvalitního makeupu, popř. se odstraní během finálního retušování při úpravě fotografií. 

8. Nepodceňte ani další úpravy zevnějšku 

Není to jen vizážistka, která může dokázat zázraky. Celková úprava zevnějšku vám v den fotografování Boudoir nebo Glamour jenom prospěje. 

Podcenit byste rozhodně neměli úpravu vlasů. S tou vám opět může pomoci i profesionální kadeřník, jistě ale drobnou úpravu vlasů zvládnete sami. Mnoho mužů má rádo rozevláté, volně rozpuštěné vlasy, popř. natočené. 

Není ale od věci zvážit také různé sponky do vlasů a skřipce, které použijete třeba jen na některé fotografie. V žádném případě nezapomeňte na lak na vlasy, který pomůže k tomu, aby váš účes vydržel i delší fotografování. 

Zaměřte se i na detaily. Nepodceňte například vaši manikúru a pedikúru. Dobře působí také lehké opálení. 

9. Vemte s sebou oblečení, které probudí vaši ženskost 

Oblečení, v kterém se rozhodnete pořizovat jednotlivé snímky, je klíčové. To, co se rozhodnete obléct na sebe by mělo korespondovat s vaší představou o výsledných fotografií. 

S výběrem oblečení vám může pomoci také fotografka. Vzít můžete vše, co vás napadne. Vždy je lepší mít s sebou více než méně. Mezi věcmi by vám neměly chybět tyto kousky: 

  • Spodní prádlo  v různých variantách – chybět by neměly sexy komplety, kalhotky různých střihů a dobře padnoucí podprsenky, prádlo nejrůznějších barev i vzorů 

TIP: Přečtěte si, jak používat erotické spodní prádlo.

  • Další erotické kousky, které podněcují mužskou fantazii – jedná se o různé košilky, vkusné korzety, body, podvazky, punčochy a další 
  • Volné svetry a halenky – průsvitné, s výstřihem, rozepnuté i s odhalenými rameny 
  • Šaty – elegantní, s odhalenými zády, romantické, zajímavě řešené 
  • Župan, pánská košile a další

10. Nezapomínejte na doplňky a další rekvizity pro focení  

Focení se pravděpodobně neobejde ani bez dalších doplňků a rekvizit, které mohou odvést pozornost od partií, na které nechcete moc upozorňovat nebo jen fotografii udělat jinou, ozvláštnit ji. 

Co patří mezi takové doplňky? Jedná se o různé šperky, náušnice, náhrdelníky, korále, brože spony do vlasů nebo prsteny a další. Hodit se vám mohou také vysoké podpatky nebo další rekvizity, jako jsou vějíře do ruky, šátky a šály, plédy. Nezapomeňte také na krajky, které pomáhají vyjádřit vaší jemnost, decentnost a ženskost

11. V den focení volte volné oblečení 

Pokud chcete dosáhnout co nejlepšího výsledku, oblečte si na sebe volné oblečení, a pokud je to možné, neberte si na sebe spodní prádlo. Vyhnete se tak nepříjemným otlakům. Ty sice dokáže šikovný fotograf odstranit i při finálních úpravách v počítači, na druhou stranu, na sebevědomí vám tyto otlaky při focení nepřidají. 

Shrnutí 

Photo by pawel szvmanski on Unsplash

Boudoir a Glamour fotografie jsou vkusnou oslavou ženské krásy. Nafotit takové fotografie může být způsob, jak zvýšit své sebevědomí, objevit svůj skrytý talent, krásu nebo třeba překvapit svého muže jedinečným fotoalbem

Aby však fotografie dopadly k vaší spokojenosti, je dobré se na fotografování trochu připravit. Důležitá je především dobrá volba fotografa či fotografky, s kterými se během focení budete cítit dobře a uvolněně. 

Nezapomeňte také upravit svůj zevnějšek a vybrat vhodné oblečení i další doplňky a rekvizity. To nejdůležitější při focení Boudoir nebo Glamour snímků je, abyste si focení užily. Bývá totiž nezapomenutelným zážitkem pro ženu na celý život. 


Alena Mrvíková, obsahový a SEO specialista