Tipy, jak pořídit dokonalé selfie a belfie

V dnešní digitální éře, kdy sociální sítě ovládají naše životy a obrázky mají velký vliv na naši sebeúctu, není překvapením, že selfie a belfie se staly nedílnou součástí našich každodenních aktivit. 

Bez ohledu na to, zda jste zkušený fotograf nebo jen začínáte objevovat krásu zachycování sebe samých, je důležité se naučit několik tipů a triků, jak pořídit dokonalou fotografii.

Nejprve selfie

Než se dostaneme k fenoménu belfie a než si řekneme, proč k němu potřebujete třeba sexy tanga, začneme s jeho předchůdcem – selfie. Selfíčka jsou dnes neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života. 

Vznikly jako zábavný způsob zachycení okamžiku, ale postupně se vyvinuly v globální fenomén, který ovlivňuje komunikaci, kulturu a dokonce i společnost jako celek.

Historie selfie

I když by se mohlo zdát, že selfie jsou fenoménem posledních let, první nahrávky, které by mohly být považovány za předchůdce selfie, se objevily již v 19. století. 

Tehdy se však jednalo o zcela odlišný proces, než jakým ho dnes známe. Lidé se museli spoléhat na zrcadla, speciální fotoaparáty a časové zpoždění, aby vytvořili autoportrét.

S rozvojem mobilních telefonů s předními kamerami se však v roce 2013 selfie staly masově populárními. Sociální sítě jako Instagram a Facebook se staly platformou, kde lidé sdíleli své fotografie se světem. 

Náhle se selfie staly módním trendem a dokonce se vyvinuly i speciální selfie tyče, které umožňovaly lepší vzdálenost a úhel pro pořizování těchto snímků.

Vývoj selfie

Od roku 2013 se selfie staly nepostradatelnou součástí každodenního života mnoha lidí. Různé aplikace a filtry nabízejí možnost upravovat selfie a zdokonalovat je před jejich zveřejněním. 

Existují i různé soutěže a výzvy na sociálních sítích spojené se selfie, jako například „Ice Bucket Challenge“ nebo „Mannequin Challenge“, které získaly obrovskou popularitu.

Vliv na kulturu a společnost

Autor/ka fotografie: James Frid

Selfie se neomezuje pouze na zábavnou aktivitu. Staly se důležitým nástrojem pro sebeprezentaci a sebevyjádření. Lidé využívají selfie k budování svého image a vytváření digitální identity. 

Focené selfie také ovlivňují vnímání krásy a sebevědomí, často vytvářejí nezanedbatelný tlak na mladé lidi, kteří se snaží dosáhnout nereálných standardů vzhledu.

Existují selfie i dnes?

Ano, selfie jsou stále živé a působivé i v současné době, která se rychle mění a modernizuje. Navzdory tomu, že se mohlo zdát, že se trend selfie vyčerpal, samotný koncept se přizpůsobil novým technologiím a změnám chování uživatelů. 

Lidé stále aktivně pořizují selfie a sdílejí je na sociálních sítích. Nicméně je pravda, že se dnes zaměřují spíše na autenticitu a osobní příběh, než na záměrnou konstrukci dokonalého obrazu.

Selfie se vyvinuly z nevinného zábavného aktu v globální fenomén, který má vliv na kulturu a společnost. Za poslední dekádu se selfie staly neodmyslitelnou součástí digitálního světa a budou pravděpodobně pokračovat ve své existenci i do budoucna. 

I když se mohou podoba a význam selfie měnit, jejich důležitost pro sebeprezentaci a sdílení okamžiků s ostatními zůstává.

Belfie – co to je?

Autor/ka fotografie: Joshua Roberts

A teď to druhé. Jedná se o složeninu slov „butt“ (zadek) a „selfie“. Jde totiž o selfie fotku, která je zaměřena na zadek osoby, která ji pořizuje. I proto se riflové kraťasy neustále zkracují a kolikrát je ani vůbec nepotřebujete. 

Tento trend se stal populárním především na sociálních sítích, kde lidé sdílejí své fotografie, které zdůrazňují jejich pozadí.

Mohlo by vás zajímat: Fotku dokonalého pozadí neuděláte bez předcházející dřiny. Znáte cviky na zvětšení a zaoblení zadku?

Vznik belfie

Původ belfie sahá opět do roku 2013, kdy se na sociálních sítích začaly objevovat první fotografie záměrně zaměřené na zadek. Termín „belfie“ byl poprvé použit a popularizován zpěvačkou Miley Cyrus, která sdílela své fotografie s tímto zaměřením na Instagramu. Od té doby se belfie staly novým způsobem, jak lidé vyjadřují sebevědomí a sebevyjádření.

Vliv belfie

Belfie mají svůj vliv na současnou kulturu a sebeprezentaci. Pro některé lidi se staly prostředkem k vyjádření a oslavě tělesného sebevědomí. Lidé, kteří sdílejí belfie, často dávají najevo svou hrdost na svou postavu a zároveň podporují přijetí různých tělesných typů.

Nicméně je důležité si uvědomit, že belfie také mohou přispět k tlaku na dosažení ideálu dokonalého tvaru zadečku. Mnoho lidí se snaží dosáhnout určitých standardů vzhledu a často se porovnávají s těmi, kteří se prezentují prostřednictvím belfie.

Náš tip: Věděli jste, že i běhání vám může pomoct vytvarovat a zpevnit zadek?

Přístup s rozumem

Je důležité přistupovat k trendu belfie s rozumem a uvědomit si, že každý má svou vlastní jedinečnou postavu. Sdílení belfie by mělo být zábavné a oslavovat rozmanitost tělesných tvarů, spíše než vytvářet nerealistické standardy. Je také důležité dbát na soukromí a uvážlivost při sdílení intimních fotografií.

Tento nový fenomén ve světě sociálních médií přináší nový způsob sebeprezentace a vyjádření sebevědomí. Jakékoli trendy ve světě selfie a belfie by však měly být přijímány s rozumností a uvědoměním si důsledků. 

Nezapomínejte, že každý jedinečný tvar těla je krásný a měli bychom si vážit různorodosti a přijímat sami sebe takoví, jací jsme. Pakliže ale nejste sami se sebou spokojení, zkuste třeba osvědčené tipy, jak vyformovat postavu.

10 tipů, jak pořídit dokonalé selfie i belfie

Image by lookstudio on Freepik

Selfie a belfie se staly běžným způsobem, jak sdílet své životy a vyjádřit se na sociálních sítích. Ať už se rozhodnete pořídit selfie nebo belfie, máme pro vás deset užitečných tipů, jak dosáhnout dokonalého výsledku a zdokumentovat okamžiky, na které budete pyšní.

Zvolte vhodné osvětlení

Správné osvětlení je zásadní pro dosažení působivého výsledku. Vyhněte se přílišnému kontrastu mezi světlem a stíny. Měkké rozptýlené světlo je ideální volbou, ať už se fotíte venku nebo poblíž okna.

Experimentujte s úhlem

Najděte ten správný úhel, který vás nejlépe zvýrazní. Při selfie zkuste držet fotoaparát mírně nad nebo pod úrovní očí. U belfie můžete vyzkoušet různé úhly a pozice, abyste zvýraznili tvar a estetiku svého zadečku.

Vyberte atraktivní pozadí

Pozadí je důležitým prvkem, který může ovlivnit celkový dojem vašeho snímku. Vyberte si zajímavé a neclonící pozadí, které dodá vašemu selfie nebo belfie dodatečnou estetiku. Můžete využít barevné zdi, přírodní scenérie nebo zajímavou architekturu.

Hrajte si s výrazy

Výraz tváře je klíčovým prvkem při pořizování selfie. Zkuste různé výrazy, pózy a gesta, abyste vyjádřili svou osobnost a styl. Buďte autentičtí a nebojte se experimentovat s různými emocemi.

Inspirujte se: Nejen sexy prádlo, ale i výraz dodá na svůdnosti, tajemnosti a přitažlivosti. To je důležité i u jiného typu focení. Podívejte se, jak správně fotit akty.

Použijte pomocné nástroje

Stativy, selfie tyče a samospoušť jsou užitečnými pomocníky při pořizování dokonalých selfie i belfie. Pomohou vám udržet stabilní fotoaparát, zajistí vám dostatečnou vzdálenost a umožní vám zachytit lepší úhel.

Sledujte kompozici

Kompozice je důležitá nejen pro profesionální fotografie. Dbejte na rovnováhu prvků ve snímku a vytvořte esteticky příjemnou kompozici. Zkuste využít pravidlo třetin, symetrie nebo zajímavých diagonál.

Image by drobotdean on Freepik

Ovládejte expozici a zaostření

Moderní telefony nabízejí funkce expozice a zaostření, které vám umožní lépe ovládat své snímky. Zkuste se naučit, jak tyto funkce používat, abyste dosáhli optimálního výsledku.

Využijte úpravy a filtry

Pořízení dokonalého selfie nebo belfie nemusí být pouze o okamžiku. Pořiďte několik snímků a poté si vyberte ten nejlepší. Můžete také využít různé úpravy a filtry, abyste zdokonalili své fotografie a dodali jim osobitý nádech.

Buďte sebevědomí

Sebevědomí je klíčové při pořizování selfie i belfie. Buďte si jisti sami sebou a nebojte se vyjádřit svou jedinečnost. Každý má svou krásu a originalitu, kterou můžete prostřednictvím svých snímků sdílet se světem.

Respektujte soukromí

Při pořizování selfie i belfie buďte vždy uvědomělí a respektujte soukromí ostatních. Nezveřejňujte fotografie, které by mohly porušovat soukromí jiných lidí. Mějte na paměti, že každý má právo na své soukromí a respektování tohoto principu je důležité.

S těmito deseti tipy se stanete mistrem pořizování dokonalých selfie i belfie. Fotit jako profesionál bez náležité praxe pravděpodobně nebudete. Proto foťte co nejvíce je to možné i bez dalšího úmyslu zveřejnění. Nezapomínejte však, že to nejdůležitější je být autentický a sebevědomý. 

Buďte kreativní, bavte se při fotografování a nebojte se vyjádřit svou jedinečnost prostřednictvím svých snímků.

Daniela Vaková, Specialista na optimalizaci webů – Naučte se, jak nastavit základní SEO on page faktory na svém webu